8 Ocak 2015 Perşembe

Hangisi gerçek İslam.

El Kaide gerçek İslam değil, Müslüman Kardeşler, IŞİD'de gerçek İslam değil. Çünkü bunların tümü Kuran'ı orijinal dilinden okuyor ona göre davranıyorlar. Arap ülkelerinde kadınlar recmediliyor... Yoo onlar da Müslüman değil, çünkü onlar da kitaplarını orijinalinden okuyor, ülkelerini şeriatla yönetiyor ve her şeyi İslam için yaptıklarını iddia ediyorlar. Tabii bu terör örgütlerinin bir kısmı da diğer Müslümanları gerçek Müslüman değiller diye kesiyorlar. Buradan çıkan sonuç her Müslüman fraksiyonu için diğer fraksiyonlar da gerçek Müslüman sayılmıyor, katli caizdir sınıfına giriyor. Dün Mısır cumhurbaşkanı Sisi kelam etmiş; "Nasıl yani biz 1,6 milyar Müslüman kalan 7 milyar gayrimüslimi kesecek miyiz?" Bu İslami deliliğe bir son vermenin zamanı gelmedi mi? 7 milyar insanı 1,6 milyar Müslüman kesemez, hatta eğer bunu denerlerse bu Müslümanlığın sonunu getirir.

Peki nedir yurdum hutbe-i tefsir Müslümanına göre gerçek İslam; günah işleme özgürlüğü olan, yolsuzluğun hırsızlık sayılmadığı (haram olmadığı), hatta el konulan yolsuzluk paralarının "faiziyle" (faiz de haram değil) geri ödendiği, makara kukaranın (Kuran'la dalga geçenlerin hatta savunulabildiği) hoş görülebileceği ama Noel Babanın bıçaklanması gerektiği, millete tasarruf telkini yapanların milyonluk araçlar aldığı, akrabalara torpil yapılmasının caiz olduğu, başında mümkünse halife olarak dini, devleti, her şeyi yöneten bir rte'nin olduğu. Her türlü demokratik hak ve özgürlüğü kısıtlayan, demokrasi yanlılarının kafalarının rahatça, ceza almadan gaz fişekleri ya da sopalarla ezilebileceği, yine demokrasi arayan halka ve yine ceza almadan satır, tüfek gibi silahlarla saldırılabilen, çocuk yaştaki kızlarla dedeleri yaşındaki adamların evlendirildiği, hamilelerin sokağa çıkmasının ayıp olduğu, kadınları eve kapattıran, kadın erkek eşitliğine tamamen karşı, kadınları iş dünyasından çıkaran, eğitim seviyesi dünyanın en diplerinde olan bir ülkede seviyeyi arttırmaya çalışmak yerine, kızlı erkekli muhabbetlerinin döndüğü, kitap, peygamber derslerinin arttırıldığı, bu derslerin ana okuluna bile girdiği, çıkar uğruna serbestçe iftira atılabilen, ölen işçilerin ihmalden değil de takdiri ilahiden öldüğüne inanılan, alkol almanın bütün bu saydıklarım günah sayılmadığı halde en büyük günah olduğunu telkin eden bir öğreti. Diğer bir deyimle, hutbe-i tefsir Müslümanlarına göre hoşgörü dini.

Hutbe-i tefsir Müslümanlarına sorduğunuzda IŞİD, El Kaide, Müslüman Kardeşler hep batı emperyalizminin örgütleri, Yahudi kökenliler. Sınırımızdan cebren ve hile ile geçirilerek IŞİD'in eline verilmiş binlerce TIR dolusu silah ve mühimmat varken biz de mi batı emperyalizminin bir örgütü oluyoruz. Biz derken bu dış politikayı destekleyen %50 de mi batı emperyalizminin bir örgütü... Tamam işgal altındaki yerli medyaya göre Türkiye bu terör örgütlerine yardım etmedi ama Avrupa, ABD ve özellikle de bizim silahlarımızla başı belada olan devletler de uyumuyorlar. Silahların menşeyi belli, bütün dünya nereden geldiklerini biliyor bir tek gerçek Müslüman %50 aksini iddia ediyor.

İki hafta önce Akdeniz'de Libya'daki Müslüman Kardeşler'e Türk silahlarını taşıyan bir gemi yakalandı. Tabii ki herhangi bir yerli basın organından bu haberi duyamadık. Tamam bizim medyanın ve bizlerin bunu yazması yasak, susuyoruz da Libya hükumeti bunu görmüyor mu?.. Hükumet hava sahamıza giren Türk uçaklarını vuracağız diye açıklama yaptığında anında aman efendim uluslararası hukuk deniyor. Uluslararası hukuk öncelikle savaş halindeki bir ülkeye silah yardımı, satışı, hibesi yapılamayacağını söyler. Şimdi diyeceksiniz "Bunu ABD'de, Rusya'da yapıyor" doğrudur, yapıyorlardır ama ardından uluslararası hukuk kurallarına sığınmaya çalışmıyorlar. Sığınamazlar da zaten, Rusya sinsice oturur bekler ABD'de herhangi bir konflikt çıktığında sıcak çatışmaya girer. Biz bu iki devlet kadar büyük değiliz, ne ekonomimiz ne de askeri gücümüz bunlarla kıyaslanamaz. Sadece başımızda megaloman bir yönetici var diye bölgede büyük emperyalist devleti oynamamız ülkemiz için çok tehlikeli bir durum. Kaldı ki bölgeden elde edebileceğimiz hiçbir şey yokken bunu yapmamız tamamen düşüncesizce bir davranıştır.

Bizim sınırlarımız petrolün bittiği yerden çizilmiştir ve bunun da nedeni vardır. Ülkemiz zaten stratejik konumuyla bol bol prim yapabilecek bir ülkedir. Tabii strateji akıllı yöneticiler ister, öyle yok kampüsü külliye yapalım, yok Osmanlıca zorunlu ders olsun gibi kıt zekayla üretilmiş gündem yapmaya benzemez. Başımızdaki gerçek Müslümanlar ülkeyi başta oldukları 13 yıl içinde ekonomik olarak batırmıştır, bakınız ülkemizin son 13 yılda %400 artan dış borcuna. Doğrudur bazı kesimler ülkemizde 13 yıl önce olmayan lüks arabalarda gezebilmektedirler, saraylarda, köşklerde yaşayabilmektedirler ama buna karşılık fakirlik de bir o kadar artmıştır.

Zamanla öğrendik ki bir Müslüman eğer şeriat yönetimiyle yaşamıyorsa kendini günah işlemiş hissediyor. Eline fırsat geçer geçmez tek bir amacı var o da şeriat kurmak. Demokrasi Müslüman için günah bir yönetim şekli. Ne o öyle kadınlar bile gidip oy veriyor... "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" yazıyor mecliste!..

Gelelim gerçek Müslümana; dünyada Müslümanların yaptığı tüm kötülüklere gayri Müslim mihrakların komplosu olarak bakan kişi olarak görünüyor. Tabii ki dünyada bir çok kötü şey oluyor, ABD'de, Rusya'da, İsrail'de, Çin'de dünyanın çeşitli bölgelerinde milletlerinin çıkarı için kötülükler yapıyor. Yalnız Müslümanlar savaşçı değil, barışçı hiç değiller. Gerçek Müslümanların da günün birinde dünyaya ve yaptıklarına bakarken dogmatik bir şekilde suçu diğerlerine atmak yerine kendilerine de dışarıdan, insani yönden bir bakış atabilmelerini diliyorum. Kimse ilgisi olmayan bir dine zarar vermek için kendi insanlarını öldürmez. Bu tamamen suçlu psikolojisiyle atılmış bir iftiradır... Arkadaşlar iğneyi kendinize batırdıktan sonra çuvaldız el atın. Bu da 2015'den dileğim olsun, henüz hakkımı kullanmamıştım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme